POZ

Podstawowa opieka zdrowotna

Konsultacja, przesiewowa diagnostyka chorób, a także badania profilaktyczne – to jedynie niewielki ułamek pomocy, jaką gwarantuje Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). Inaczej mówiąc, poradnia lekarza rodzinnego zapewnia stałą opiekę wszystkim pacjentom uprawnionym do świadczeń medycznych. Oznacza to, że możemy skorzystać z pomocy i porady zawsze, gdy poczujemy się źle. Ponadto specjalista chorób wewnętrznych również posiada uprawnienia do kontynuacji leczenia wcześniej zaleconego przez innego specjalistę. POZ w przychodni NZOZ Clinica realizuje świadczenia w ramach porad lekarza rodzinnego, pediatry oraz opieki pielęgniarskiej. Ten bardzo szeroki zakres świadczeń sprawia, że w poradni lekarza rodzinnego każdy pacjent otrzyma oczekiwaną należytą i nieodpłatną opiekę. Co ważne, poradnię POZ wybierasz samodzielnie – w tym celu wystarczy wypełnić deklarację w wybranej przychodni POZ (istnieje możliwość dokonania wyboru poprzez Portal Pacjenta [www.pacjent.gov.pl]). W ten sam sposób możesz również zmienić obecną poradnię rodzinną.

Świadczenia lekarza POZ

  • profilaktyka chorób ogólnoustrojowych
  • leczenie schorzeń internistycznych
  • diagnostyka laboratoryjna, obrazowa i nieobrazowa (skierowanie)
  • wykonywanie zabiegów w przychodni oraz domu pacjenta
  • szczepienia ochronne u dzieci i dorosłych
  • orzekanie o stanie zdrowia
  • inne świadczenia wynikające z potrzeb pacjentów

Świadczenia pielęgniarki POZ

  • opieka nad pacjentem, a w tym świadczenia pielęgnacyjne
  • wykonywanie iniekcji i zabiegów w przychodni oraz domu pacjenta na podstawie zlecenia
  • pobieranie materiałów do badań diagnostycznych na podstawie zlecenia

Specjaliści w tej dziedzinie

lek. Alicja Grabicka

Specjalista chorób wewnętrznych

Kiedy zgłosić się do lekarza rodzinnego?

Nie bez powodu przychodnię POZ nazywamy również „lekarzem pierwszego kontaktu”. To pierwszy i najlepszy wybór, jeżeli chodzi o różnorodne dolegliwości niewiadomego pochodzenia, które odczuwamy. Może być ich naprawdę wiele, począwszy od bólów brzucha aż po omdlenia, nadciśnienie itp. Lekarz rodzinny zawsze przeprowadzi dokładny wywiad, zbada pacjenta, jak również skieruje na badania specjalistyczne. W tym ostatnim przypadku skierowanie jest szczególnie ważne, ponieważ bez niego realizacja większości badań mogłaby być niemożliwa. Ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej korzystamy całe życie – od pierwszych dni po urodzeniu, aż do wieku podeszłego. Jest to zatem poradnia, w której zawsze otrzymamy pomoc.

Opinie o Nas

Janina KowalczykJanina Kowalczyk
05:36 20 May 23
Pan Łukasz to wyjątkowy fizjoterapeuta, który pomógł mi z rehabilitacją kolana. Dzięki niemu widzę konkretne efekty i czuję się lepiej. Gorąco polecam!
Magdalena PiłatMagdalena Piłat
10:34 22 Dec 22
Profesjonalna klinika. Bardzo dobry lekarz. Polecam
Dominika PiątkowskaDominika Piątkowska
15:17 19 Dec 22
Bardzo wysokiej jakości sprzęt medyczny. Miejsce godne polecenia. Dbałość o pacjenta
Hildegarda GosławskaHildegarda Gosławska
11:18 19 Dec 22
Szczerze polecam. Zabieg wykonany fachowo i rzetelnie.
Aniela CzyżAniela Czyż
18:45 16 Dec 22
Klinika godna polecenia. Zawsze pomocni i super podejście do pacjenta
Danuta JaśkiewiczDanuta Jaśkiewicz
19:47 12 Nov 22
Bardzo dobra przychodnia. Trafiałam w różne miejsca przez moje problemy z kręgosłupem, ale dopiero dr Grabicki celnie postawił diagnozę i wdrożył leczenie które mi pomaga. Serdecznie dziękuję i tak samo polecam
Emilia GruszkaEmilia Gruszka
03:33 10 Nov 22
To dzięki dr. Mateuszowi mój mąż dowiedział sie o chorobie. W innych przechodnich lekarze zlekceważyli jego bóle z kręgosłupem twierdząc ze nie chce mu sie pracować a pan Mateusz podszedł do tego profesjonalnie. Z czystym serduszkiem polecamy
Stanisław SmolińskiStanisław Smoliński
23:26 07 Nov 22
Pan Łukasz doskonały fizjoterapeuta, super profesjonalista. rehabilitacja kolan przynosi dobre efekty.
Oliwier WasiakOliwier Wasiak
22:46 05 Nov 22
Profesjonaliści w swojej dziedzinie. Doskonale postawiona diagnoza i operacja, która zakończyła się sukcesem dzięki zaangażowaniu i ogromnej wiedzy doktora. Serdecznie dziękuje i polecam!
js_loader
Scroll to Top