GINEKOLOG

Poradnia ginekologiczno-położnicza

Ginekologia i położnictwo to opieka skupiona na potrzebach kobiet i to w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu. Specjaliści w przychodni NZOZ Clinica zajmują się całościowym podejściem do problemów natury kobiecej, a porady kierowane są zarówno do dziewcząt od 12 roku życia, aż do Pań Panie będących już po okresie przekwitania. W poradni ginekologiczno-położniczej zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń i dolegliwości zlokalizowanych w obrębie żeńskich narządów rodnych, lecz nie tylko. Prowadzenie ciąży, działania profilaktyczne czy rozpoznanie chorób nowotworowych również należy do obszaru naszej działalności. Każda pacjentka, niezależnie od wieku, zostaje otoczona należytą opieką, a wizyta obejmuje szczegółowy wywiad, badanie ginekologiczne oraz diagnostykę USG (jeśli jest to konieczne). Ponadto wykonujemy podstawowe badania cytologiczne. W ramach poradni ginekologiczno-położniczej nie realizujemy programu badań prenatalnych oraz USG piersi.

Jakie usługi realizujemy?

Do najczęstszych należą:

  • prowadzenie ciąży
  • USG ginekologiczne oraz ciąży
  • diagnostyka oraz leczenie stanów zapalnych
  • leczenie nieprawidłowości krwawień menstruacyjnych
  • leczenie zaburzeń na tle hormonalnym
  • dobór metody antykoncepcyjnej
  • diagnostyka patologii w obrębie narządów rodnych
  • diagnostyka i badania przesiewowe w kierunku nowotworów
  • leczenie w okresie okołomenopauzalnym

Metody leczenia

  • Indywidualnie dopasowane do potrzeb danej pacjentki. Działania podejmowane w ramach poradni ginekologiczno-położniczej najczęściej mają charakter farmakoterapii i obserwacji.

Specjaliści w tej dziedzinie

lek. Alicja Grabicka

Specjalista chorób wewnętrznych,
ginekolog-położnik

Kiedy zgłosić się do ginekologa?

Należy pamiętać o utrzymaniu regularności wizyt w poradni ginekologiczno-położniczej, co jest szczególnie ważne wraz z postępującym wiekiem. Czas okołomenopauzalny w szczególności wiąże się ze zwiększonym ryzykiem powstawania różnego rodzaju schorzeń i dolegliwości. Jeżeli jednak mowa o wyjątkowych sytuacjach, jak stany zapalne czy problemy dotyczące miesiączkowania to sprawa bardzo indywidualna, ponieważ każda kobieta jest inna i tak samo jest z dolegliwościami. W przypadku przeróżnych zmian w obrębie kobiecych narządów rodnych mogą wystąpić np. plamienia, choć nie jest to regułą. Zatem do ginekologa należy udać się zawsze, gdy odczuwalny jest nieokreślony dyskomfort okolic intymnych, plamienia niezwiązane z miesiączką, ból, pieczenie czy świąd.

Opinie o Nas

Janina KowalczykJanina Kowalczyk
05:36 20 May 23
Pan Łukasz to wyjątkowy fizjoterapeuta, który pomógł mi z rehabilitacją kolana. Dzięki niemu widzę konkretne efekty i czuję się lepiej. Gorąco polecam!
Magdalena PiłatMagdalena Piłat
10:34 22 Dec 22
Profesjonalna klinika. Bardzo dobry lekarz. Polecam
Dominika PiątkowskaDominika Piątkowska
15:17 19 Dec 22
Bardzo wysokiej jakości sprzęt medyczny. Miejsce godne polecenia. Dbałość o pacjenta
Hildegarda GosławskaHildegarda Gosławska
11:18 19 Dec 22
Szczerze polecam. Zabieg wykonany fachowo i rzetelnie.
Aniela CzyżAniela Czyż
18:45 16 Dec 22
Klinika godna polecenia. Zawsze pomocni i super podejście do pacjenta
Danuta JaśkiewiczDanuta Jaśkiewicz
19:47 12 Nov 22
Bardzo dobra przychodnia. Trafiałam w różne miejsca przez moje problemy z kręgosłupem, ale dopiero dr Grabicki celnie postawił diagnozę i wdrożył leczenie które mi pomaga. Serdecznie dziękuję i tak samo polecam
Emilia GruszkaEmilia Gruszka
03:33 10 Nov 22
To dzięki dr. Mateuszowi mój mąż dowiedział sie o chorobie. W innych przechodnich lekarze zlekceważyli jego bóle z kręgosłupem twierdząc ze nie chce mu sie pracować a pan Mateusz podszedł do tego profesjonalnie. Z czystym serduszkiem polecamy
Stanisław SmolińskiStanisław Smoliński
23:26 07 Nov 22
Pan Łukasz doskonały fizjoterapeuta, super profesjonalista. rehabilitacja kolan przynosi dobre efekty.
Oliwier WasiakOliwier Wasiak
22:46 05 Nov 22
Profesjonaliści w swojej dziedzinie. Doskonale postawiona diagnoza i operacja, która zakończyła się sukcesem dzięki zaangażowaniu i ogromnej wiedzy doktora. Serdecznie dziękuje i polecam!
js_loader
Scroll to Top