KWAS HIALURONOWY

Zabieg ambulatoryjny

Terapia kwasem hialuronowym w ortopedii to od wielu lat znana i ceniona metoda leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów. Podany bezpośrednio w miejsce zmienione chorobowo, skutecznie hamuje degenerację chrząstki i zmniejsza wewnątrzstawowy stan zapalny. Co ciekawe, kwas hialuronowy jest jednym z głównych składników płynu stawowego, zatem jego „uzupełnienie” wydaje się być czymś zupełnie naturalnym. Obecnie terapia kwasem hialuronowym w połączeniu z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi określana jest mianem złotego standardu leczenia w ortopedii. Warto jednak podkreślić, że na rynku istnieje wiele różnych rodzajów kwasu hialuronowego. Cała sztuka polega na jak najlepszym dopasowaniu produktu do stopnia zaawansowania choroby u pacjenta. Dlatego też w poradni ortopedycznej NZOZ Clinica najczęściej stosujemy wysoko usieciowany kwas hialuronowy.

Wskazania do terapii kwasem hialuronowym

Do najczęstszych należą:

  • choroba zwyrodnieniowa stawów
  • bóle stawów
  • często występujący obrzęk kolan
  • odczuwalne tarcie w stawach
  • problemy z poruszaniem
  • poranna sztywność stawów
  • uczucie destabilizacji kolan

Jak wygląda podanie kwasu hialuronowego do stawu?

Cały zabieg odbywa się podczas jednej wizyty w gabinecie. Lekarz ortopeda traumatolog przeprowadza szczegółowy wywiad oraz badanie, aby sprawdzić stopień degeneracji stawu kolanowego / biodrowego / barkowego oraz ustalić wskazania do terapii zachowawczej lub leczenia operacyjnego. Na tej podstawie dobierany jest odpowiedni kwas hialuronowy – mowa tutaj o stopniu usieciowienia danego kwasu. Podanie kwasu hialuronowego w przypadku głębiej położonych stawów (jak np. staw biodrowy lub barkowy) odbywa się pod stałą kontrolą USG, co skutkuje wysoką dokładnością umiejscowienia preparatu. Ilość koniecznych zabiegów w terapii kwasem hialuronowym różni się w zależności problemu danego pacjenta.

Cały zabieg trwa dosłownie chwilę, a pacjent może od razu wrócić do domu. Kwas hialuronowy podany dostawowo jest w pełni bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych, ponieważ naturalnie występuje w organizmie człowieka.

Specjaliści w tej dziedzinie

lek. Jacek Grabicki

Ortopeda traumatolog

dr n. med. Mateusz Grabicki

Ortopeda traumatolog

Opinie o Nas

Janina KowalczykJanina Kowalczyk
05:36 20 May 23
Pan Łukasz to wyjątkowy fizjoterapeuta, który pomógł mi z rehabilitacją kolana. Dzięki niemu widzę konkretne efekty i czuję się lepiej. Gorąco polecam!
Magdalena PiłatMagdalena Piłat
10:34 22 Dec 22
Profesjonalna klinika. Bardzo dobry lekarz. Polecam
Dominika PiątkowskaDominika Piątkowska
15:17 19 Dec 22
Bardzo wysokiej jakości sprzęt medyczny. Miejsce godne polecenia. Dbałość o pacjenta
Hildegarda GosławskaHildegarda Gosławska
11:18 19 Dec 22
Szczerze polecam. Zabieg wykonany fachowo i rzetelnie.
Aniela CzyżAniela Czyż
18:45 16 Dec 22
Klinika godna polecenia. Zawsze pomocni i super podejście do pacjenta
Danuta JaśkiewiczDanuta Jaśkiewicz
19:47 12 Nov 22
Bardzo dobra przychodnia. Trafiałam w różne miejsca przez moje problemy z kręgosłupem, ale dopiero dr Grabicki celnie postawił diagnozę i wdrożył leczenie które mi pomaga. Serdecznie dziękuję i tak samo polecam
Emilia GruszkaEmilia Gruszka
03:33 10 Nov 22
To dzięki dr. Mateuszowi mój mąż dowiedział sie o chorobie. W innych przechodnich lekarze zlekceważyli jego bóle z kręgosłupem twierdząc ze nie chce mu sie pracować a pan Mateusz podszedł do tego profesjonalnie. Z czystym serduszkiem polecamy
Stanisław SmolińskiStanisław Smoliński
23:26 07 Nov 22
Pan Łukasz doskonały fizjoterapeuta, super profesjonalista. rehabilitacja kolan przynosi dobre efekty.
Oliwier WasiakOliwier Wasiak
22:46 05 Nov 22
Profesjonaliści w swojej dziedzinie. Doskonale postawiona diagnoza i operacja, która zakończyła się sukcesem dzięki zaangażowaniu i ogromnej wiedzy doktora. Serdecznie dziękuje i polecam!
js_loader
Scroll to Top