HIPERTENSJOLOG

Poradnia hipertensjologiczna

Problemy sercowo-naczyniowe mogą pojawić się niemal w każdym wieku, a ich prawidłowa diagnostyka oraz leczenie wymagają specjalistycznej wiedzy. Dlatego też w poradni hipertensjologicznej mieszczącej się w przychodni NZOZ Clinica zawsze dążymy do przeprowadzenia jak najlepszej diagnostyki. W zakresie udzielanej pomocy kardiologicznej znajdują się takie schorzenia, jak arytmia, kardiomiopatie, niewydolność serca czy nadciśnienie tętnicze (pełen zakres leczonych chorób znajdziesz poniżej). Podczas wizyty skupiamy się na dokładnym badaniu oraz wywiadzie z pacjentem. Jeśli to konieczne, naszych pacjentów kierujemy dalej na dodatkową diagnostykę, która obejmuje m.in. badania obrazowe. Wszystko po to, aby jak najlepiej zdiagnozować problem oraz wdrożyć właściwe metody leczenia. Z poradni hipertensjologicznej w przychodni NZOZ Clinica mogą skorzystać jedynie osoby dorosłe.

Jakie schorzenia leczymy?

Do najczęstszych należą:

 • niewydolność serca
 • choroba wieńcowa
 • arytmia
 • kardiomiopatie
 • nadciśnienie tętnicze
 • choroba wieńcowa
 • wrodzone i nabyte wady serca
 • migotanie przedsionków
 • zapalenie mięśnia sercowego
 • choroby osierdzia
 • dusznica bolesna
 • inne choroby układu sercowo-naczyniowego

Metody leczenia

 • diagnostyka EKG
 • farmakoterapia
 • dodatkowe skierowanie m.in. na badania obrazowe

Specjaliści w tej dziedzinie

lek. Krzysztof Oleksy

Specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog

Kiedy zgłosić się do hipertensjologa?

Objawy zaburzeń układu sercowo-naczyniowego mogą być bardzo zróżnicowane, nawet u poszczególnych płci. Pewne schorzenia inaczej są odczuwane przez kobiety niż przez mężczyzn. Dlatego też niezwykle ważne są indywidualne odczucia i dolegliwości pacjenta, które mogą świadczyć o zaburzeniach pracy serca. Zazwyczaj drogą pośrednią jest początkowa wizyta w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), skąd pacjent jest dalej kierowany do danego specjalisty. Należy pamiętać, że wszelki dyskomfort, a także uczucie permanentnego bólu lub ucisku w klatce piersiowej zazwyczaj wymaga konsultacji z kardiologiem. Do niepokojących objawów należą również omdlenia, a zwłaszcza jeżeli wśród najbliższych członków rodziny występowały choroby sercowo-naczyniowe. To znacznie podnosi prawdopodobieństwo wystąpienia podobnych schorzeń.

Opinie o Nas

Janina KowalczykJanina Kowalczyk
05:36 20 May 23
Pan Łukasz to wyjątkowy fizjoterapeuta, który pomógł mi z rehabilitacją kolana. Dzięki niemu widzę konkretne efekty i czuję się lepiej. Gorąco polecam!
Magdalena PiłatMagdalena Piłat
10:34 22 Dec 22
Profesjonalna klinika. Bardzo dobry lekarz. Polecam
Dominika PiątkowskaDominika Piątkowska
15:17 19 Dec 22
Bardzo wysokiej jakości sprzęt medyczny. Miejsce godne polecenia. Dbałość o pacjenta
Hildegarda GosławskaHildegarda Gosławska
11:18 19 Dec 22
Szczerze polecam. Zabieg wykonany fachowo i rzetelnie.
Aniela CzyżAniela Czyż
18:45 16 Dec 22
Klinika godna polecenia. Zawsze pomocni i super podejście do pacjenta
Danuta JaśkiewiczDanuta Jaśkiewicz
19:47 12 Nov 22
Bardzo dobra przychodnia. Trafiałam w różne miejsca przez moje problemy z kręgosłupem, ale dopiero dr Grabicki celnie postawił diagnozę i wdrożył leczenie które mi pomaga. Serdecznie dziękuję i tak samo polecam
Emilia GruszkaEmilia Gruszka
03:33 10 Nov 22
To dzięki dr. Mateuszowi mój mąż dowiedział sie o chorobie. W innych przechodnich lekarze zlekceważyli jego bóle z kręgosłupem twierdząc ze nie chce mu sie pracować a pan Mateusz podszedł do tego profesjonalnie. Z czystym serduszkiem polecamy
Stanisław SmolińskiStanisław Smoliński
23:26 07 Nov 22
Pan Łukasz doskonały fizjoterapeuta, super profesjonalista. rehabilitacja kolan przynosi dobre efekty.
Oliwier WasiakOliwier Wasiak
22:46 05 Nov 22
Profesjonaliści w swojej dziedzinie. Doskonale postawiona diagnoza i operacja, która zakończyła się sukcesem dzięki zaangażowaniu i ogromnej wiedzy doktora. Serdecznie dziękuje i polecam!
js_loader
Scroll to Top