Chirurg

Poradnia chirurgiczna

Chirurgia w dużej mierze stanowi różnego rodzaju zabiegi – począwszy od niewielkich interwencji, aż po znacznie poważniejsze, wymagające pobytu w szpitalu i rekonwalescencji. W poradni chirurgicznej mieszczącej się w przychodni NZOZ Clinica, tuż obok konsultacji skupiamy się na wykonywaniu drobnych zabiegów chirurgicznych. Charakteryzują się one brakiem konieczności zastosowania znieczulenia ogólnego, jak również późniejszej hospitalizacji. Do tego typu ambulatoryjnych zabiegów chirurgicznych zaliczamy m.in. opatrywanie świeżych ran pourazowych czy leczenie wrastających paznokci (pełną listę schorzeń znajdziesz poniżej). Leczymy zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe czy w podeszłym wieku. Co ważne, w ramach poradni chirurgii ogólnej nie identyfikujemy patologii onkologicznych, jak również nie wykonujemy badań histopatologicznych usuniętych zmian skórnych.

Jakie schorzenia leczymy?

Do najczęstszych należą:

  • złamania, zwichnięcia kończyn
  • wrastające paznokcie
  • rany i urazy tkanek miękkich
  • zmiany o charakterze ropnym
  • zmiany skórne

Metody leczenia

  • założenie gipsu lekkiego
  • opatrywanie ran
  • chirurgiczne zabiegi ambulatoryjne
  • implantacja Disulfiramu (tzw. Esperal, wszywka alkoholowa)

Specjaliści w tej dziedzinie

lek. Jacek Grabicki

Ortopeda traumatolog

Kiedy zgłosić się do chirurga?

Zmiany wymagające interwencji chirurgicznej mogą mieć różne oblicza, dlatego też każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia. Jeżeli nie jesteś pewien, czy np. Twoja zmiana skórna wymaga usunięcia to pierwszym krokiem będzie jedynie konsultacja. W poradni chirurgii ogólnej zawsze otrzymasz pomoc m.in., gdy konieczne jest usunięcie problematycznych zmian skórnych, leczenie wrastających paznokci czy opatrzenia oraz trudno gojące się rany. Tego typu zabiegi są małoinwazyjne, dlatego mogą zostać wykonane w warunkach ambulatoryjnych. Ponadto do chirurga należy zgłosić się zawsze w sytuacji uszkodzenia tkanek miękkich. Pamiętaj, że w poradni chirurgii ogólnej zszyte mogą zostać jedynie niewielkie rany, ponieważ większe uszkodzenia wymagają wizyty na najbliższym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR).

Opinie o Nas

Janina KowalczykJanina Kowalczyk
05:36 20 May 23
Pan Łukasz to wyjątkowy fizjoterapeuta, który pomógł mi z rehabilitacją kolana. Dzięki niemu widzę konkretne efekty i czuję się lepiej. Gorąco polecam!
Magdalena PiłatMagdalena Piłat
10:34 22 Dec 22
Profesjonalna klinika. Bardzo dobry lekarz. Polecam
Dominika PiątkowskaDominika Piątkowska
15:17 19 Dec 22
Bardzo wysokiej jakości sprzęt medyczny. Miejsce godne polecenia. Dbałość o pacjenta
Hildegarda GosławskaHildegarda Gosławska
11:18 19 Dec 22
Szczerze polecam. Zabieg wykonany fachowo i rzetelnie.
Aniela CzyżAniela Czyż
18:45 16 Dec 22
Klinika godna polecenia. Zawsze pomocni i super podejście do pacjenta
Danuta JaśkiewiczDanuta Jaśkiewicz
19:47 12 Nov 22
Bardzo dobra przychodnia. Trafiałam w różne miejsca przez moje problemy z kręgosłupem, ale dopiero dr Grabicki celnie postawił diagnozę i wdrożył leczenie które mi pomaga. Serdecznie dziękuję i tak samo polecam
Emilia GruszkaEmilia Gruszka
03:33 10 Nov 22
To dzięki dr. Mateuszowi mój mąż dowiedział sie o chorobie. W innych przechodnich lekarze zlekceważyli jego bóle z kręgosłupem twierdząc ze nie chce mu sie pracować a pan Mateusz podszedł do tego profesjonalnie. Z czystym serduszkiem polecamy
Stanisław SmolińskiStanisław Smoliński
23:26 07 Nov 22
Pan Łukasz doskonały fizjoterapeuta, super profesjonalista. rehabilitacja kolan przynosi dobre efekty.
Oliwier WasiakOliwier Wasiak
22:46 05 Nov 22
Profesjonaliści w swojej dziedzinie. Doskonale postawiona diagnoza i operacja, która zakończyła się sukcesem dzięki zaangażowaniu i ogromnej wiedzy doktora. Serdecznie dziękuje i polecam!
js_loader
Scroll to Top