DIABETOLOG

Poradnia diabetologiczna

Cukrzyca należy do chorób przewlekłych, dlatego też wymaga indywidualnego podejścia w każdym aspekcie. Mowa tutaj o prawidłowej diagnostyce, leczeniu, jak również wczesnej profilaktyce – to zadania, które należą do specjalisty diabetologa. W przychodni NZOZ Clinica skutecznie realizujemy każde z powyższych, dbając o naszych pacjentów i otaczając ich całościową opieką. Szczegółowy wywiad oraz diagnostyka pozwalają na włączenie leczenia w pełni dopasowanego do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. W poradni diabetologicznej skupiamy się na maksymalnym spowolnieniu postępu choroby, aby uniknąć groźnych dla zdrowia konsekwencji. Odpowiednie leczenie diabetologiczne to klucz do poprawy komfortu życia codziennego osoby chorej. Z wizyty w poradni diabetologicznej należącej do przychodni NZOZ Clinica mogą skorzystać osoby dorosłe, będące w każdym stadium cukrzycy.

Jakie schorzenia leczymy?

Do najczęstszych należą:

  • stany przedcukrzycowe
  • cukrzyca typu I
  • cukrzyca typu II
  • cukrzyca ciążowa
  • cukrzyca polekowa
  • cukrzyca występująca w przebiegu innych schorzeń

Metody leczenia

  • szczegółowe badania krwi
  • farmakoterapia
  • dopasowanie dawek insuliny
  • edukacja diabetologiczna

Specjaliści w tej dziedzinie

lek. Aneta Oleksy

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog

Kiedy zgłosić się do diabetologa?

Do głównych obszarów pracy diabetologa należy diagnozowanie, różnicowanie oraz leczenie cukrzycy, a także stanów przedcukrzycowych. Co ważne, na przebieg choroby mogą mieć wpływ również inne schorzenia metaboliczne wśród kobiet, mężczyzn, jak również kobiet będących w ciąży. Ponadto cukrzyca może objawiać się na różne sposoby, a najczęściej daje o sobie znać z pozoru delikatnymi objawami. Mowa tutaj o łagodnym przebiegu choroby, ponieważ istnieją również znacznie poważniejsze symptomy, które mogą doprowadzić nawet do zapaści lub śpiączki cukrzycowej. Najczęściej udajemy się do diabetologa w sytuacji, gdy podejrzenia co do cukrzycy ma inny specjalista prowadzący, jak chociażby lekarz rodzinny. Cukrzyca to podstępna choroba, dlatego warto sprawdzić każdy potencjalny jej objaw.

Opinie o Nas

Janina KowalczykJanina Kowalczyk
05:36 20 May 23
Pan Łukasz to wyjątkowy fizjoterapeuta, który pomógł mi z rehabilitacją kolana. Dzięki niemu widzę konkretne efekty i czuję się lepiej. Gorąco polecam!
Magdalena PiłatMagdalena Piłat
10:34 22 Dec 22
Profesjonalna klinika. Bardzo dobry lekarz. Polecam
Dominika PiątkowskaDominika Piątkowska
15:17 19 Dec 22
Bardzo wysokiej jakości sprzęt medyczny. Miejsce godne polecenia. Dbałość o pacjenta
Hildegarda GosławskaHildegarda Gosławska
11:18 19 Dec 22
Szczerze polecam. Zabieg wykonany fachowo i rzetelnie.
Aniela CzyżAniela Czyż
18:45 16 Dec 22
Klinika godna polecenia. Zawsze pomocni i super podejście do pacjenta
Danuta JaśkiewiczDanuta Jaśkiewicz
19:47 12 Nov 22
Bardzo dobra przychodnia. Trafiałam w różne miejsca przez moje problemy z kręgosłupem, ale dopiero dr Grabicki celnie postawił diagnozę i wdrożył leczenie które mi pomaga. Serdecznie dziękuję i tak samo polecam
Emilia GruszkaEmilia Gruszka
03:33 10 Nov 22
To dzięki dr. Mateuszowi mój mąż dowiedział sie o chorobie. W innych przechodnich lekarze zlekceważyli jego bóle z kręgosłupem twierdząc ze nie chce mu sie pracować a pan Mateusz podszedł do tego profesjonalnie. Z czystym serduszkiem polecamy
Stanisław SmolińskiStanisław Smoliński
23:26 07 Nov 22
Pan Łukasz doskonały fizjoterapeuta, super profesjonalista. rehabilitacja kolan przynosi dobre efekty.
Oliwier WasiakOliwier Wasiak
22:46 05 Nov 22
Profesjonaliści w swojej dziedzinie. Doskonale postawiona diagnoza i operacja, która zakończyła się sukcesem dzięki zaangażowaniu i ogromnej wiedzy doktora. Serdecznie dziękuje i polecam!
js_loader
Scroll to Top