OKULISTA

Poradnia okulistyczna

Okulistyka skupia w sobie obszerną wiedzę z zakresu budowy oraz czynności oczu, a to staje się punktem wyjścia dla rozpoznawania różnorodnych schorzeń i ich leczenia. Choroby oczu to główny obszar działalności okulistycznej, choć nie jedyny. Równie ważna jest profilaktyka, która owocuje wcześniejszym wykryciem wad wzroku oraz możliwością doboru odpowiednich okularów korekcyjnych. To także szansa na znalezienie u pacjenta poważniejszych chorób oczu oraz wczesnego wdrożenia odpowiedniego leczenia. W poradni okulistycznej mieszczącej się w przychodni NZOZ Clinica przyjmują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem popartym obszerną wiedzą. Zarówno proces profilaktyki wad wzroku, jak i leczenia poważniejszych schorzeń dobieramy indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Do poradni okulistycznej w NZOZ Clinica zapraszamy osoby dorosłe.

Jakie schorzenia leczymy?

Do najczęstszych należą:

 • zapalenie rogówki
 • zapalenie twardówki
 • zapalenie tęczówki
 • odwarstwienie siatkówki
 • zwyrodnienie plamki żółtej
 • zaćma (farmakoterapia we wczesnym stadium)
 • jaskra (farmakoterapia we wczesnym stadium)

Metody leczenia

 • badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego (tonometria)
 • badanie ostrości wzroku
 • farmakoterapia
 • dodatkowe skierowanie m.in. na szerszą diagnostykę / zabieg

Specjaliści w tej dziedzinie

dr n. med. Nikołaj Miało

specjalista chorób oczu

Kiedy zgłosić się do okulisty?

Wiele schorzeń zlokalizowanych w całym organizmie może mieć wpływ na nasze oczy i odwrotnie. Warto w tym miejscu wspomnieć, że np. choroby neurologiczne w pewnym stopniu są zauważalne już podczas badania okulistycznego. Wszelkie inne symptomy, jak ból oka mogą towarzyszyć napadom migreny. Warto wtedy udać się bezpośrednio do okulisty lub w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego, który pomoże określić potencjalne podłoże problemów. Na tej podstawie skieruje pacjenta na szczegółowe badania, aby poznać powód złego samopoczucia czy danego schorzenia u pacjenta. W przypadku chorób oczu są jednak pewne sygnały alarmowe – należy pamiętać, że wizyta u okulisty jest już koniecznością, gdy następuje nagłe pogorszenie wzroku lub jakikolwiek uraz oka.

Opinie o Nas

Janina KowalczykJanina Kowalczyk
05:36 20 May 23
Pan Łukasz to wyjątkowy fizjoterapeuta, który pomógł mi z rehabilitacją kolana. Dzięki niemu widzę konkretne efekty i czuję się lepiej. Gorąco polecam!
Magdalena PiłatMagdalena Piłat
10:34 22 Dec 22
Profesjonalna klinika. Bardzo dobry lekarz. Polecam
Dominika PiątkowskaDominika Piątkowska
15:17 19 Dec 22
Bardzo wysokiej jakości sprzęt medyczny. Miejsce godne polecenia. Dbałość o pacjenta
Hildegarda GosławskaHildegarda Gosławska
11:18 19 Dec 22
Szczerze polecam. Zabieg wykonany fachowo i rzetelnie.
Aniela CzyżAniela Czyż
18:45 16 Dec 22
Klinika godna polecenia. Zawsze pomocni i super podejście do pacjenta
Danuta JaśkiewiczDanuta Jaśkiewicz
19:47 12 Nov 22
Bardzo dobra przychodnia. Trafiałam w różne miejsca przez moje problemy z kręgosłupem, ale dopiero dr Grabicki celnie postawił diagnozę i wdrożył leczenie które mi pomaga. Serdecznie dziękuję i tak samo polecam
Emilia GruszkaEmilia Gruszka
03:33 10 Nov 22
To dzięki dr. Mateuszowi mój mąż dowiedział sie o chorobie. W innych przechodnich lekarze zlekceważyli jego bóle z kręgosłupem twierdząc ze nie chce mu sie pracować a pan Mateusz podszedł do tego profesjonalnie. Z czystym serduszkiem polecamy
Stanisław SmolińskiStanisław Smoliński
23:26 07 Nov 22
Pan Łukasz doskonały fizjoterapeuta, super profesjonalista. rehabilitacja kolan przynosi dobre efekty.
Oliwier WasiakOliwier Wasiak
22:46 05 Nov 22
Profesjonaliści w swojej dziedzinie. Doskonale postawiona diagnoza i operacja, która zakończyła się sukcesem dzięki zaangażowaniu i ogromnej wiedzy doktora. Serdecznie dziękuje i polecam!
js_loader
Scroll to Top