KioMedine

KioMedine, czyli innowacja w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego

Zwyrodnienie stawu kolanowego to choroba, na którą cierpi coraz większy odsetek społeczeństwa starzejącego się. Dlaczego? To schorzenie, które postępuje wraz z wiekiem i z tego powodu jest najczęstszą przyczyną występowania niepełnosprawności ruchowej u osób starszych. Sposobów leczenia jest wiele, a wśród nich dominują te małoinwazyjne, wykonywane w warunkach ambulatoryjnych. Jednak mimo wszystko, do tej pory podawane miejscowo iniekcje wymagały regularnej powtarzalności. Szczęśliwie na rynku pojawił się nowy preparat, który już w jednej dawce wykazuje silne działanie lecznicze i jest skuteczną odpowiedzią na leczenie opornych przypadków.

Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego – czym się charakteryzuje?

To przewlekły i postępujący proces samoistnego wyniszczania się prawidłowej struktury stawu kolanowego. Mowa tutaj o degeneracji chrząstki, kości podchrzęstnej, więzadeł, torebki stawowej, a także wszelkich pozostałych struktur. W efekcie dochodzi do utraty płynności poruszania się, pojawiają się dotkliwe dolegliwości bólowe oraz obrzęk. Warto zaznaczyć, że choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego może mieć postać pierwotną oraz wtórną.

  • Postać pierwotna – to najczęściej występująca odmiana, która wynika ze zmian degeneracyjnych pojawiających się wraz z postępującym wiekiem.
  • Postać wtórna – pojawia się w wyniku urazu, ale może też mieć charakter wrodzony lub być spowodowana innymi chorobami współistniejącymi, jak np. RZS.

Leczenie zwyrodnienia stawu kolanowego ma na celu złagodzenie objawów bólowych, obrzęku, a także poprawę ruchomości stawu poprzez uzupełnienie mazi stawowej. Dotychczasowe metody wykorzystywane w leczeniu schorzenia to m.in. iniekcje z usieciowanego kwasu hialuronowego czy osocza bogatopłytkowego (PRP). Jednak, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, zabieg musiał być powtarzany z wymaganą regularnością. Obecnie mamy jeszcze jedno rozwiązanie – KioMedine, czyli innowacyjny, płynny implant do jednorazowego podania.

KioMedine – unikalny sposób leczenia zwyrodnienia stawu kolanowego

To zupełnie inna formuła produktu, stosowana w leczeniu wspomnianej wcześniej choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. KioMedine (KioMedinevsone) to innowacyjny płynny implant, przeznaczony do pojedynczej iniekcji dostawowej. Główny składnik preparatu to wolny od substancji pochodzenia zwierzęcego, karboksymetylo-chitozan, który wykazuje działanie nawet u pacjentów z oporną na leczenie chorobą zwyrodnieniową stawów. W odróżnieniu od kwasu hialuronowego, płynny implant ma unikalny, podwójny mechanizm działania – posiada zdolność do poprawy smarowania stawu oraz jego mobilności, a także działa jako ochrona przed wolnymi rodnikami.

Oto pozostałe zalety preparatu KioMedine:

  • Wystarczy tylko jedna dawka, a pierwsze efekty są odczuwalne już po dwóch tygodniach od podania.
  • Długotrwale redukuje ból i sztywność stawu, dzięki czemu poprawie ulegają funkcje fizyczne.
  • Jest dobrze przyswajany przez ponad 80% pacjentów.
  • Utrzymuje swoje działanie przez co najmniej 6 do 9 miesięcy od podania.
  • Doskonały sposób leczenia choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego również w przypadku pacjentów, u których zawiodły inne dotychczasowe metody, jak PRP czy usieciowany kwas hialuronowy.
  • Preparat może być podany pacjentom będącym tuż przed operacją kolana lub wcale nie kwalifikującym się do tego typu leczenia.

Iniekcję dostawową z zastosowaniem preparatu KioMedine, wykonuje specjalista ortopeda traumatolog w warunkach ambulatoryjnych, pod stałą kontrolą USG. Jednorazowy koszt leczenia w Przychodni NZOZ Clinica wynosi 1500 zł.  

Scroll to Top